muzej plakat za print Custom

Izložba Sviram kako pjesma kazuje  organizovana je u okviru općinske manifestacije Tešanjsko proljeće 2012. Izložba je organizovana u saradnji JU Muzej Tešanj, Zemaljskog muzeja Bosne i Hercegovine u Sarajevu i Muzičke akademije Sarajevo. Autorice ove izložbe su dr. sc. Aiša Softić, naučna savjetnica u Zemaljskom muzeju BiH i dr. sc. Tamara Karača, profesorica na Muzičkoj akademiji Sarajevo.  Izložba je postavljena u Dizdarevoj kuli na starome gradu Tešnju. U prizemnom dijelu i dva kata Dizdareve kule predstavljeni su tradicionalni muzički instrumenti u Bosni i Hercegovini od prvih tragova do formiranja zbirke u Zemaljskom muzeju BiH. O ideji nastanka izložbe, pripremi i predstavljanju autorica govorio je direktor JU Muzeja Tešanj, gospodin Jasmin Mandžukić. Nakon njega govorili su dr. sc. Aiša Softić kao autor i promotor izložbe, ministrica obrazovanja Zeničko-dobojskog kantona gđa Bernadeta Galijašević i direktor Zemaljskog muzeja BiH, gdin Adnan Busuladžić, koji je ukazao na dobru saradnju Zemaljskog muzeja BiH i JU Muzej Tešanj. Izložbu je otvorila ministrica, gđa Bernadeta Galijašević. Na dan otvaranja izložbe, posjetilo nas je 47 posjetilaca. Izložba ostaje otvorena narednih 60 dana.