JU Muzej Tešanj je na Starom gradu Tešanj, u utorak 8. 9. 2020. godine u 17h organizovala izložbu i promociju knjige "Državni dječiji dom Tešanj (1946-1959) autora Jasmina Mandžukića. Izložba i promocija su drugi događaj kojeg je Muzej Tešanj organizovao ove godine u povodu općinskog praznika 9. septembar-Dan oslobođenja Tešnja od fašizma. Na promociji su se obratili: direktorica Muzeja Tešanj Mensura Mujkanović, promotor mr. Suno Kovačević, domci Franjo Besamer i Dragoljub Blagojević (ex Omer Sinanović), i autor knjige i izložbe Jasmin Mandžukić. Događaj je realizovan pod pokroviteljstvom Općine Tešanj i Muzeja Tešanj.
Svim građanima općine Tešanj čestitamo 9. septembar-Dan oslobođenja Tešnja od fašizma.