U srijedu, 16.10.2019. godine, u 12h JU Muzej Tešanj gostovala je u osnovnoj školi Mustafa Mulić u Šijama s izložbom Stećci iz okolice Tešnja. Izložba je javnosti predstavljena prvi put 2016. godine i drugi put ove godine u osnovnoj školi 1.mart u Jelahu, ali u okviru Strategije Općine Tešanj 2018-2022., predviđeno je da ustanove kulture organizuju aktivnosti izvan svoga sjedišta, čime je Muzej Tešanj smatrao prigodnim organizovati ovu aktivnost u osnovnoj školi i upoznati školarce sa ovim dijelom kulturnog naslijeđa općine Tešanj. Na otvorenju izložbe prisutnima su se obratili sekretar škole gospođa Edina Mujadžić, autori Mensura Mujkanović i Jasmin Mandžukić. Izložba ostaje otvorena u školi do kraja naredne sedmice. Na izložbi je bilo prisutno 46 učenika. Izložbu je finansijski podržala Općina Tešanj.